یادگیری_مشارکتی

ویدیو: راه‌اندازی سریع یک کلاس آن‌لاین با BigBlueButton

۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ،۰۶:۴۹:۵۹ +۰۰:۰۰

در سی و هشتمین وبینار طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به چگونگی راه‌اندازی کلاس آن‌لاین با استفاده از پلت فرم BigBlueButton پرداخته شده است. آموزش ها عبارت است از: چگونگی ایجاد کلاس، به اشتراک گذاری کلاس با استفاده از لینک، مدیریت کاربران در کلاس، مدیریت چت باکس و یادداشت گذاری، ایجاد نظرسنجی، به اشتراک گذاری فایل، صدا و تصویر، استفاده از تخته تعاملی به صورت گروهی و ایجاد اتاق های مجزا به منظور تدریس گروهی.

ویدیو: راه‌اندازی سریع یک کلاس آن‌لاین با BigBlueButton۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ،۰۶:۴۹:۵۹ +۰۰:۰۰

ویدیو: نقش های تیمی بلبین

۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ،۰۹:۴۷:۰۸ +۰۰:۰۰

مجموعه وبینارهای آموزشی طرح ملی «مربیگری یادگیری الکترونیکی» وبینار آموزشی 14 مدرس: محدثه استادباقر معرفی وبینار: در چهاردهمین وبینار طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به دیدگاه بلبین در مورد نقش های تیمی پرداخته شده است. در واقع در هر تیم به سه نقش مکمل یکدیگر نیاز است که شامل نقش مرجح، قابل کنترل . کمتر مرجح است. در این وبینار بر اساس سه نقش کلی، 9 نقش به تفکیک ارائه و ویژگیهای آنها بیان می شود. مدیریت، نظارت و پشتیبانی: آزمایشگاه فناوری‌های پیشرفته یادگیری دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید ب

ویدیو: نقش های تیمی بلبین۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ،۰۹:۴۷:۰۸ +۰۰:۰۰

ویدیو: نحوه برگزاری روش تدریس مبتنی بر طوفان فکری در محیط های آن­لاین

۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ،۰۶:۱۷:۵۲ +۰۰:۰۰

در هشتاد و یکمین وبینار آموزشی طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به نحوه برگزاری روش تدریس مبتنی بر طوفان فکری در محیط های آن­لاین پرداخته شده است. از آنجایی که حل مسئله یکی از شایستگی‌هایی است که یادگیرندگان در تمامی مقاطع تحصیلی باید به آن مجهز باشند، روش طوفان فکری می‌تواند به عنوان تکنیکی که منجر به خلاقیت و در نهایت حل مسأله می‌شود بسیار موثر باشد. در این وبینار به طوفان فکری به عنوان یک روش تدریس پرداخته می‌شود.

ویدیو: نحوه برگزاری روش تدریس مبتنی بر طوفان فکری در محیط های آن­لاین۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ،۰۶:۱۷:۵۲ +۰۰:۰۰

ویدیو: چگونگی واگذاری تکالیف تعاملی فناورانه به دانش‌آموزان

۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ،۰۶:۱۵:۵۰ +۰۰:۰۰

در هفتاد و ششمین وبینار طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به چگونگی واگذاری تکالیف تعاملی فناورانه به دانش‌آموزان پرداخته شده است. براي تثبيت يادگيري، ارسال تكليف و انجام آن در فرآيند آموزش ضرورت دارد. متاسفانه، والدين و يا كپي برداري از ساير دانش آموزان مانعي براي بازخوردگيري معلم از محتواي تدريس شده خواهد شد. به همين منظور، ساخت و ایجاد تکالیف تعاملی فناورانه و پروژه‌محور می‌تواند فرآیند یاددهی-یادگیری را تعمیق ببخشد.

ویدیو: چگونگی واگذاری تکالیف تعاملی فناورانه به دانش‌آموزان۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ،۰۶:۱۵:۵۰ +۰۰:۰۰

ویدیو: قابلیت‌های Edmodo را می‌شناسید؟ (یک شبکه جهانی برای آموزش)

۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ،۰۶:۱۳:۴۱ +۰۰:۰۰

در پنجاه و چهارمین وبینار طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به قابلیت‌های Edmodo به عنوان یک شبکه جهانی برای آموزش اشاره شده است. ادمودو (Edmodo) یک شبکه یادگیری اجتماعی است که نتایجی را از تعاملات بین معلمان، یادگیرندگان و ماژول‌های یادگیری ارائه می‌دهد. شبکه ادمودو معلمان را قادر می‌سازد تا مطالب را به اشتراک بگذارند، آزمونها و تکالیف را توزیع کنند. و ارتباطات را با دانش آموزان، همکاران و والدین مدیریت کنند.

ویدیو: قابلیت‌های Edmodo را می‌شناسید؟ (یک شبکه جهانی برای آموزش)۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ،۰۶:۱۳:۴۱ +۰۰:۰۰