یاددهی_یادگیری

ویدیو: TPACK؛ مدلی برای ادغام پداگوژی، محتوا و فناوری

۱۳۹۹/۱۲/۲۱ ،۱۴:۴۹:۴۸ +۰۰:۰۰

مدرس: دکتر فاطمه حسین مردی معرفی وبینار: معلم‌ها علاوه بر آن که در رشته علمی که تدریس می‌کنند، نیاز به دانش و تخصص دارند، لازم است پداگوژی (علم آموزش) و تکنولوژی‌های مناسب استفاده در کلاس درس را نیز بشناسند. تلفیق دانش محتوایی، پداگوژی و فناوری در مفهومی به نام TPACK جمع‌بندی شده است. در این وبینار به معرفی TPACK و ارائۀ مثال‌هایی کاربردی از تلفیق این سه مهارت معلمی پرداخته می‌شود.

ویدیو: TPACK؛ مدلی برای ادغام پداگوژی، محتوا و فناوری۱۳۹۹/۱۲/۲۱ ،۱۴:۴۹:۴۸ +۰۰:۰۰

ویدیو: طراحی تدریس بر اساس شبکه‌های مغزی درگیر در یادگیری

۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ،۱۶:۴۲:۲۶ +۰۰:۰۰

مجموعه وبینارهای آموزشی طرح ملی «مربیگری یادگیری الکترونیکی» وبینار آموزشی 146 مدرس: ئاسو شجاعی معرفی وبینار: در شرایط فعلی، نیاز به طراحی فرآیندهای یادگیری انعطاف‌پذیر و متناسب با توانمندی‌های یادگیرندگان، بارزتر شده است. در این وبینار به معرفی روش «طراحی جامع یادگیری» بر اساس یافته‌های علوم اعصاب تربیتی و سه شبکۀ اصلی مغزی دخیل در یادگیری، می‌پردازیم. مدیریت، نظارت و پشتیبانی: آزمایشگاه فناوری‌های پیشرفته یادگیری دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی

ویدیو: طراحی تدریس بر اساس شبکه‌های مغزی درگیر در یادگیری۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ،۱۶:۴۲:۲۶ +۰۰:۰۰

ویدیو: چگونگی کنترل از راه دور کامپیوتر یا گوشی هوشمند با نرم افزار AnyDesk

۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ،۰۶:۵۰:۰۱ +۰۰:۰۰

در چهل و دومین وبینار طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به چگونگی کنترل از راه دور کامپیوتر یا گوشی هوشمند برای پشتیبانی فنی با نرم افزار AnyDesk پرداخته شده است. نرم افزار انی.دسك یك ابزار كاربردی است كه امكان كنترل كامپیوتر و یا گوشی هوشمند دیگران را به صورت از راه دور فراهم آورده است. از این طریق میتوان خدمات پشتیبانی به دانش آموزان و همكاران ارائه كرد تا مشكلات نرم افزاری آن ها برطرف شود. در این وبینار به ظرفیتهای این نرم افزار اشاره شده است.

ویدیو: چگونگی کنترل از راه دور کامپیوتر یا گوشی هوشمند با نرم افزار AnyDesk۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ،۰۶:۵۰:۰۱ +۰۰:۰۰

ویدیو: راه‌اندازی سریع یک کلاس آن‌لاین با BigBlueButton

۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ،۰۶:۴۹:۵۹ +۰۰:۰۰

در سی و هشتمین وبینار طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به چگونگی راه‌اندازی کلاس آن‌لاین با استفاده از پلت فرم BigBlueButton پرداخته شده است. آموزش ها عبارت است از: چگونگی ایجاد کلاس، به اشتراک گذاری کلاس با استفاده از لینک، مدیریت کاربران در کلاس، مدیریت چت باکس و یادداشت گذاری، ایجاد نظرسنجی، به اشتراک گذاری فایل، صدا و تصویر، استفاده از تخته تعاملی به صورت گروهی و ایجاد اتاق های مجزا به منظور تدریس گروهی.

ویدیو: راه‌اندازی سریع یک کلاس آن‌لاین با BigBlueButton۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ،۰۶:۴۹:۵۹ +۰۰:۰۰

ویدیو: آداب رفتاری و کلامی در تدریس مجازی

۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ،۱۰:۴۴:۴۵ +۰۰:۰۰

در بیست و سومین وبینار آموزشی طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی به نکات مرتبط با آداب رفتاری و کلامی معلم در تدریس مجازی اشاره شده است. به عنوان مثال اشتیاق از سوی معلم برای تدریس، استفاده از محتوا یا جملات کوتاه، ارائه توضیح کوتاه پس از ارائه هر نکته آموزشی، استفاده از جملات ساده، آگاهی از اصول فن بیان و موارد دیگر منجر به موثرتر واقع شدن تدریس مجازی خواهد شد که در این وبینار به آنها پرداخته شده است.

ویدیو: آداب رفتاری و کلامی در تدریس مجازی۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ،۱۰:۴۴:۴۵ +۰۰:۰۰